dom

Czy warto kupić centralny odkurzacz?

Centralne odkurzanie to idealny pomysł szczególnie , kiedy uświadczymy sobie, iż w domu o rozmiarze 150-200 m² powstaje w czasie roku coś koło trzydzieści kilo kurzu , siedliska niebezpiecznych dla alergika bakterii. Znakomity odkurzacz centralny jest zatem zbawienny , powinien nie tylko zasysać kurz spośród każdej powierzchni, ale skutecznie oczyścić wyrzucane powietrze.

Brud domowy to mieszanka silnych alergenów, spośród jakich najbardziej trwałymi są roztocza kurzowe. W czasie regularnych porządków – odkurzania mieszkania lub trzepania ręczników – alergeny roztoczy lawirują w pokoju.

Używanie tradycyjnego odkurzacza wyposażonego zaledwie w płócienny woreczek powiększa ich ilość w domostwie aż pięciokrotnie ! Spośród racji tego w miejscu zamieszkania alergika powinno się stosować odkurzacza z filtrem do pewnego usuwania alergenów (HEPA) albo filtrem wodnym, a najlepiej – wyposażyć domostwo w sposób centralnego odkurzania.

Odkurzacz ważny

Nie wznosi pyłu także w zerowy sposób nie zatruwa tlenu w odkurzanym domu , ponieważ brud również wykorzystane podczas sprzątania powietrze wydmuchiwane jest zawsze na zewnątrz chaty. W budynku wysprzątanym odkurzaczem centralnym powietrze jest bez kurzu.
Prędkość powietrza płynącego przez rury jest bardzo szybka , tak że uniemożliwia gromadzenie się roztoczy dodatkowo w sposobie instalacji. Takiego komfortu nie dostarczy żaden klasyczny odkurzacz. W dodatku , ogromna siła wciągania odkurzacza wyrzuca pył nie tylko spośród terakoty , ale także z głębokich powierzchni.
Długi wąż zasysający i wielorakie szufelki pozwolą na przyjmie się prawie każdego , nawet ciężko dostępnego znaczenia w mieszkaniu. W czasie czyszczenia nie zakłóca się przyjaciołom oglądania telewizora , bo odkurzacz centralny pracuje w innym pomieszczeniu.
W odkurzanym budynku nie słychać zatem pracy odkurzacza centralnego , jedynie szum lecącego powietrza. Sprzątanie mniej męczy , gdyż nie trzeba ciągnąć za sobą odkurzacza. Nie powinien również tak regularnie , kiedy w klasycznych odkurzaczach, usuwać worka na śmieci.

Elementy systemu

Centralny odkurzacz kładzie się z 3 podstawowych rzeczy : gniazd ssących,jednostki centralnej oraz łączących je rur.

Gniazdo instaluje się w wielu wyselekcjowanych pomieszczeniach w domu również dodaje je z jednostką centralną, która jest „serce” odkurzacza. Do gniazd kładzie się wąż ssący z resztą ssącą. Podczas pracy jednostka centralna wytwarza podciśnienie w budowy oraz zasysa brud i kurz z miejsc. Instalację tę tworzą rury dane w ścianach również prowadzące z centrów do pomieszczenia jednostki centralnej, gdzie znajdują się: filtr, który oczyszcza powietrze, oraz separator, w jakim zbiera się kurz. W ostatni środek oczyszczone powietrze leczone jest na zewnątrz domu.

Kiedy wykonać instalację

Każdy dom można urządzić w porządek ogrzewania odkurzania, najlepiej jednak zaplanować więc już podczas budowania domu. Dzięki obecnemu będzie można najkorzystniej rozmieścić gniazda ssące również bezkolizyjnie poprowadzić przewody. Umożliwi to jednocześnie ograniczyć do minimum niezbędne prace budowlane, takie jak zrobienie przebić oraz bruzd w granicach również stropach czy ekranów osłaniających itd.

Instalację centralnego odkurzania można zamontować dodatkowo w zakładu już zamieszkanym, w kanałach wentylacyjnych (muszą być jednak wystarczająco szerokie, by nie przestały realizować swych ważnych funkcji), w przestrzeniach między ścianami również nad sufitami podwieszanymi. Powinien się jednak mieć spośród tym, że czasem nieuniknione będzie rozkuwanie ścian, by ważna było zamontować w nich rury.

Inwestycja na części

Kompletny system centralnego odkurzania wraz spośród montażem to koszt kilku tysięcy złotych. Koszt zależy z powierzchni domu, mocy i ceny jednostki centralnej oraz od stopnia skomplikowania całej instalacji. Jeżeli nie wybieramy takich wydatków ponosić jednorazowo, całą inwestycję, a to także koszty z nią związane, można podzielić na dwa etapy.

Dodaj komentarz