budownictwo dom

Nowoczesny i dobrze wykonany dach, to znaczy bezpieczny dach

Jak zrobić dach, tak by być z niego zadowolonym?

Minęły już ku uciesze wielu bezpowrotnie czasy, kiedy dachy pokrywane były po prostu papą. Dziś do tego typu celów wykorzystuje się inne, znacznie lepsze, w większym stopniu zaawansowane, o wiele bardziej bezpieczne i praktyczne materiały. Kwalifikuje się do nich blachodachówka. Z jakiego powodu blacha, która została przystosowana do pokrycia dachów zyskała tak dużą popularność? Warto znaleźć odpowiedź na to pytanie, ponieważ wysoce prawdopodobne jest, iż w ciągu nadchodzących lat stanie się ona razem z dachówką ceramiczną najważniejszym produktem stosowanym do pokrywania dachów.

Ma szereg atutów
Blachodachówka posiada niemało zalet, po pierwsze jest łatwa do zamontowania a oprócz tego wspaniale się prezentuje. Jest to nic innego jak blacha trapezowa, której grubość nie przekracza milimetra. Stworzona jest z blachy pokrytej ocynkiem, a następnie warstwą farby. W następstwie tego zabezpieczenie antykorozyjne elementu jest bardzo dokładne i perfekcyjnie wręcz przygotowane. Mając na uwadze to, że cena blachodachówki jest raczej niska w zestawieniu z dachówkami ceramicznymi albo też membranami, dostajemy produkt doskonały, bardzo dobrej jakości, trwały, bezproblemowy w montażu. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę to, iż blachodachówka jest bardzo łatwo obrabialna. Delikatna i przy okazji ogromnie cienka blacha może być cięta tak naprawdę w dowolnie wybrany sposób, niezależnie od tego, jaka zaszła potrzeba jej obróbki. Jeszcze kolejnym walorem jest to, że jej montaż utrudnia jej popsucie. Jest to wysoce trwały produkt, który prawidłowo zamontowany właściwe jest nie do zerwania. Dzięki temu, że blacha jest odkształcalna, zdecydowanie prościej jest zniszczyć dachówkę ceramiczną aniżeli blachodachówkę.

Tak jak każdy inny element, tak samo blachodachówka ma jakieś wady. Przede wszystkim zaliczyć można do nich ogromnie szybkie pochłanianie światła słonecznego. Niestety, jeżeli chodzi o blachodachówki, bez względu na kolor pokrycia, promienie słoneczne łapane są szybko i niesamowicie łatwo przekazywane są do domu. Jest to spory problem, w głównej mierze, jeśli ktoś zamieszkuje bezpośrednio na poddaszu. W takiej sytuacji niezbędne jest wykorzystanie dodatkowej powłoki izolacji na poddaszu. Prócz tego blachodachówka nie ma tak wydłużonego okresu trwałości jak dachówka ceramiczna. Gwarancja sprzedawcy obejmuje kilkanaście, ale nie pięćdziesiąt lat, jak ma to miejsce w przypadku dachówki ceramicznej. Jednocześnie jednak jest to w ostatnich latach najpopularniejszy system pokrywania dachów w Polsce i nie tylko. Co więcej, spisuje się świetnie zarazem na dachach z wielkim spadem, jak i tych o niedużym spadzie.

cennik blach trapezowych

Dodaj komentarz