dom

Jakie są rodzaje oświetlenia?

    Oświetlenie pełni bardzo ważną funkcję w każdym budynku. Rozświetla ono dany pokój nocą oraz po zmierzchu. Pełni ono również dodatkową funkcję, mianowicie jest ono wspaniałym elementem wystroju wnętrz. Innowacyjne oraz nowatorskie systemy świetlne charakteryzują się ciekawym wyglądem, można je umieszczać dowolnie, według swoich indywidualnych upodobań. Dzisiejsze oświetlenie może ozdobić zarówno klasyczne wnętrze jak i to bardziej nowoczesne i awangardowe.

Oświetlenie – rodzaje

                     Oświetlenie stanowi ważną kwestię w każdym budynku. W zależności od rodzaju danego pomieszczenia, można wybrać nieco inny typ oświetlenia. Za pomocą nowoczesnych rozwiązań można na przykład optycznie zmniejszyć pomieszczenie lub odwrotnie, powiększyć je. Wśród nowoczesnych rozwiązań świetlnych można wyróżnić na przykład:

  • plafony,
  • kinkiety,
  • lampy stojące,
  • lampy wiszące,
  • halogeny,
  • żyrandole,
  • reflektory.

                      Obecnie, dużą popularnością cieszą się tak zwane ekskluzywne lampy podłogowe. Charakteryzują się one dużą mocą świetlną, co jest również ważne, mogą one także stanowić ozdobę nowoczesnego pokoju. Tego typu oświetlenie rewelacyjnie wygląda między innymi w sypialniach oraz w pokojach gościnnych. Można je umieścić również w salonach. W salonach również dobrze sprawdzą się plafony. Natomiast, kinkiety kryształowe wspaniale udekorują pokój – gabinet albo sypialnię. Kinkiety kryształowe zadziwiają swoimi pięknymi i wyszukanymi wzorami i kolorami. Z kolei, tak zwane reflektory są bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o oświetlenie boczne. Reflektory posiadają natomiast dużą moc świetlną, a z drugiej strony, także bardzo dobrze dekorują one pokoje. Co jest ważne, posiadają one wyjątkowy, designerski oraz ciekawy kształt, dzięki nim można poczuć się jak na sesji zdjęciowej albo na planie filmu, bo tam stosowany jest również podobny typ takiego oświetlenia. Reflektory mogą być stosowane na przykład też w łazienkach. Jeśli chodzi o łazienki, przy wannie można również umieścić wspaniałe halogeny. Są one wodoszczelne, więc bezpiecznie mogą być one tam umieszczone.

Oświetlenie do poszczególnych pomieszczeń

                Wiszące lampy obecnie bardzo często umieszczane są w sypialni. Dają one wyjątkowy klimat i piękne światło. Na pewno, lampy do sypialni mogą być wspaniałym, dekoracyjnym elementem. Jeśli mowa o oświetleniu, nie można też zapominać o zewnętrznej części budynku. Otóż, również na ścianach domów i mieszkań pojawiają się teraz częściej tak zwane plafony. Wyglądają one pięknie i są one bardzo praktyczne, delikatnie oświetlają one drogę do domu. Na pewno warto nabyć oświetlenie w stylu led, jest ono bardzo ekonomiczne i daje ono ładne światło. Ważną rolę w zakresie oświetlenia stanowią również żyrandole. Ten typ oświetlenia chyba jest znany każdemu, gdyż cieszą się one sławą już długie lata. Wyglądają one pięknie i zawsze modnie. Często montowane są one w salonach. Na ogromną uwagę zasługują zwłaszcza żyrandole – wentylatory, które pełnią podwójną rolę. Wentylują one pomieszczenie i je doświetlają.

Dodaj komentarz