budownictwo dom

Systemy odkurzania centralnego kontra alergicy

Zaburzenia zdrowotne na tle alergologicznym są niezwykle nieprzyjemne dla chorego. Wiedzą to świetnie wszyscy ci, którzy wiosną i przedwczesnym latem cierpią na różnorodne przypadłości. Często ludzie Ci są narażeni również na występowanie kurzu oraz roztoczy, które bywa bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a w wydłużonej perspektywie czasu nawet życia. Nawet najlepsze odkurzacze z systemem wodnym nie mogą sprostać dużej ilości kurzu albo roztoczy. Jednym z najlepszych sposobów na to, aby w czasie odkurzania alergik nie był narażony na ich działanie są odkurzacze centralne.

W czasie odkurzania kurz a także roztocza bardzo mocno lawirują w powietrzu. To powoduje, że nasilenie pyłu rośnie nawet kilkudziesięciokrotnie. W rezultacie alergik wdycha wszystko to, co winno znaleźć się w pojemniku. Odkurzając za pomocą odkurzacza centralnego można przeciwdziałać takiemu rezultatowi. Odkurzacz centralny montowany jest w innym pomieszczeniu, w którym znajduje się jednocześnie komora, która zasysa kurz. Już to powoduje, że ilość pyłów w powietrzu niemalże zmniejsza się do zera. Jeżeli z kolei weźmiemy pod uwagę dwukrotnie większą moc ssącą oraz zwiększoną efektywność odkurzania, dzięki możliwości zastosowania sporych silników i pomp, wtedy łatwo jest pojąć, że kurz nie jest tylko rozpylany w powietrzu, ale z ogromną siłą pobierany w sposób bezpośredni do odkurzacza.

Dla alergików zazwyczaj odkurzacze centralne to jedyny sposób na normalne życie w trudnych warunkach, przy dużym zapyleniu. Tym bardziej warto wziąć pod uwagę opcję zamontowania tego typu urządzenia we własnym domu czy też w biurze.

Dodaj komentarz